W poniedziałek ( 16.08.2021r.) kobieta pozostawiła w Oknie Życia swoją dwuletnią córkę.
Miało to miejsce w Częstochowie, gdzie Oknem Życia opiekują się siostry służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, prowadzące Dom Życia i Nadziei im. bł. Edmunda Bojanowskiego.

Okno Życia to miejsce, w którym matka może anonimowo zostawić swoje nowonarodzone dziecko. Matka wkłada dziecko do otwieranego z zewnątrz okna i umieszcza je w ocieplanym koszu. Natychmiast włącza się alarm, aby powiadomić osoby zajmujące się tym miejscem.
Opiekunowie Okna Życia uruchamiają procedury medyczno-administracyjne i zajmują się noworodkiem.

Kobieta, która zostawiła dwulatkę w Częstochowie, przyznaje, że była pod wpływem emocji.
Na następny dzień skontaktowała się z policją i wyznała, że bardzo żałuje tego co zrobiła.
Tłumaczy swoje zachowanie załamaniem nerwowym. Dziecko zostało tymczasowo umieszczone w Rodzinnym Domu Dziecka i zostanie wszczęte postępowanie o wydanie zarządzeń opiekuńczych.

Pozostawiona dziewczynka była zdrowa, zadbana i nie nosiła żadnych znamion przemocy.
„Pozostawienie noworodka w oknie życia nie jest aktem porzucenia w rozumieniu art. 210 kodeksu karnego. Zaleciłem, aby nie wszczynać postępowań w przypadku, gdy nie ma podstaw do stwierdzenia, że doszło do przestępstwa na szkodę dziecka”. – tłumaczy Prokurator Generalny.

Podajemy Kryzysowy Telefon Zaufania, z którego mogą skorzystać wszystkie osoby w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej: 116 123.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj